loader image

افزایش صادرات محصولات تولیدی از منطقه ویژه پارس

افزایش صادرات محصولات تولیدی از منطقه ویژه پارس

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس از افزایش ۵۰ درصدی صادرات این منطقه نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از منطقه ویژه پارس، نشست مشترک مدیران مدیران صنعت نفت و پتروشیمی منطقه ویژه پارس با آیت‌الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ظهر امروز (دوشنبه، ۱۹ دی‌ماه) در سازمان منطقه ویژه پارس برگزار شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر در این نشست، تولید انرژی را محرک تولید اقتصادی برشمرد و گفت: جهان سلطه در پی آن است تا ایران اسلامی را در زمینه تأمین انرژی هسته‌ای و فسیلی وابسته خود نگه دارد، اما با یاری شما متخصصان صنعت نفت ما در این صنایع دانش‌بنیان و مستقل خواهیم شد.

وی ادامه داد: باید با تولید دانش‌بنیان در زمینه صنایع نفت و گاز از خام‌فروشی در این صنعت فاصله بگیریم و با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم خدادادی کشور، تمدن ایران اسلامی را شکل دهیم.

صفایی بوشهری افزود: وقتی دانشی را در کشور بومی کنیم حتی اگر به عرصه تولید صنعتی نرسد می‌توان با فروش این دانش نیز برای کشور درآمدزایی کرد و صنعت نفت با حضور شما متخصصان این ظرفیت را دارد تا به‌عنوان صنعت شاخص در این کشور معرفی شود.

در این نشست، سخاوت اسدی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز در گزارشی از افزایش ۵۰ درصدی صادرات منطقه ویژه پارس در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در بحث صادرات ۹ ماهه امسال از بیش از ۱۸ میلیون تن صادرات از این منطقه نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار درآمد نصیب کشور شده است.

وی همچنین از کاهش ۶۰۰ میلیون دلاری واردات از منطقه پارس جنوبی خبر داد که ۸۷ هزار تن کمتر از مدت مشابه سال قبل است.

کد خبر 466936

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *