loader image

تکمیل اجرای ۳۰ پروژه ایمن‌سازی خطوط لوله در تقاطع با رودخانه‌ها

به گزارش شانا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، غلامعباس حسینی در آخرین روز از هفته دولت ضمن بازدید از مرکز بهره‌برداری خطوط لوله و تأسیسات تقویت فشار گاز رشت، در نشست هم‌اندیشی با هیئت رئیسه منطقه ۹ عملیات انتقال گاز، ضمن قدردانی از تلاش‌های همه کارکنان این منطقه برای انتقال پایدار گاز در استان‌های شمالی کشور، گفت: ارزیابی خطر روی رودخانه‌ها در منطقه ۹ عملیات انجام شده و ۳۰ پروژه از ۳۷ پروژه ایمن‌سازی خطوط لوله در تقاطع با رودخانه‌ها تکمیل شده است.

وی بر لزوم آمادگی کامل این منطقه عملیاتی در شرایط اضطراری سیل و طغیان رودخانه‌ها تأکید کرد و افزود: در اطراف ایستگاه‌های همجوار جنگل مانند رشت و رامسر، عایق‌بندی لازم برای حفاظت این ایستگاه‌ها در مقابل آتش‌سوزی انجام شود.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه در ماه‌های باقیمانده تا فصل سرد سال باید عملیات و پروژه‌های برنامه‌ریزی‌شده تکمیل شوند، تصریح کرد: ایستگاه رامسر باید آمادگی انتقال معکوس و تأسیسات قلعه‌جیق نیز آمادگی واردات گاز از ترکمنستان را داشته باشند.

حسینی درباره بودجه مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ها یادآور شد: برای تأمین هزینه پروژه‌های عملیاتی هیچ محدودیتی وجود ندارد و به‌صورت حداکثری تأمین بودجه خواهیم داشت. از سویی حفظ سرمایه‌های انسانی شرکت و بازآرایی ساختار سازمانی همواره از دغدغه‌های ما بوده و در اولویت برنامه‌هاست و به‌زودی اقدام اصلاح ساختار سازمانی به ما اعلام می‌شود و توسعه ساختار سازمانی نیز انجام خواهد شد.

تکمیل اجرای ۳۰ پروژه ایمن‌سازی خطوط لوله در تقاطع با رودخانه‌ها

وی بر لزوم گسترش خدمات رفاهی در مناطق عملیاتی تأکید کرد و ادامه داد: از ابتدای امسال تا یکم شهریورماه، ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر در مناطق ده‌گانه عملیاتی میهمان داشتیم که این رقم قابل توجه، مورد تقدیر است و همسو با ارائه خدمات مطلوب‌تر برای کارکنان و خانواده‌های ایشان، باید تعمیرات و تأمین تجهیزات اماکن رفاهی در همه مناطق انجام شود.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به موضوع ICT بیان کرد: فیبرهای نوری باید ضریب اطمینان مناسب داشته باشند و تأمین اعتبار برای دوربین‌های حفاظت الکترونیک در حال پیگیری است. با تهیه این دوربین‌ها دیگر مشکلی درباره تخریب یا سرقت تجهیزات نخواهیم داشت.

حسینی ضمن بیان مشکلات و چالش‌های حریم خطوط لوله در منطقه ۹ عملیات انتقال گاز، تأکید کرد: به‌دنبال افزایش اختیارات در کمیته حریم هستیم و از طرح سردار سلیمانی نیز در بحث حریم‌بان برای حفاظت از شیرها و تجهیزات استفاده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، وی در این سفر یک روزه، از پروژه اجرای خط انتقال گاز رشت – چلوند، واحدهای مسکونی سازمانی و مهمانسراها نیز بازدید کرد.

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *