loader image

تأسیسات گازرسانی کشور با حداکثر ظرفیت عملیاتی است

تأسیسات گازرسانی کشور با حداکثر ظرفیت عملیاتی است

معاون وزیر نفت در امور گاز با تاکید بر اینکه طی فصول گرم سال تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، ایستگاه‌های تقویت فشار و خطوط لوله گاز کشور به‌موقع انجام شده است، گفت: تأسیسات گازرسانی در کشور با حداکثر ظرفیت بدون هیچ مشکلی در حال فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار شانا، مجید چگنی ظهر امروز (جمعه، ۲۳ دی‌ماه) در نشست کارگروه هماهنگی و تأمین پایدار سوخت زمستانی سال ۱۴۰۱ در محل شرکت ملی گاز ایران با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر نفت ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با بیان اینکه از یک ماه پیش با تشکیل کارگروه‌های ویژه مقابله با بحران، برنامه‌ریزی لازم را برای حفظ استمرار گازرسانی در کشور انجام داده‌ایم، اظهار کرد: نشست‌های کارگروه ویژه مقابله با بحران هر روز رأس ساعت ۷ صبح در مراکز همه استان‌ها تشکیل و صورت‌جلسه‌های آن به تهران ارسال می‌شد تا تمهیدهای لازم برای این روزها اندیشیده شود.

وی با تأکید بر اینکه در فصل‌های گرم سال تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، ایستگاه‌های تقویت فشار گاز و خطوط لوله گاز کشور به‌موقع انجام شده است، افزود: هم‌اکنون همه تأسیسات گازرسانی در کشور با حداکثر ظرفیت خود بدون هیچ مشکلی فعال هستند.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به افت فشار گاز در استان‌های گلستان و مازندران و استان‌های شمال شرقی، تصریح کرد: با تمهیدهای درنظر گرفته‌شده خوشبختانه تاکنون هیچ قطعی گازی در این استان‌ها مشاهده نشده است.

چگنی با اشاره به طول ۴۳۸ هزار کیلومتری شبکه گازرسانی در سراسر کشور و راهبری این خطوط از استان تهران، گفت: از همه مردم تقاضا داریم با مصرف بهینه گاز در منازل خود ما را در تأمین پایدار گاز استان‌های شمالی و غربی یاری رسانند.

کد خبر 467367

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *