loader image

تأمین پایدار گاز در شمال شرق کشور به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا

تأمین پایدار گاز در شمال شرق کشور به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی از تأمین پایداری شبکه گاز کشور به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، حسن افتخاری، امروز (شنبه، ۲۰ اسفندماه) در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه تقویت خط انتقال گاز ۱۶ اینچ به تربت جام که با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مدیران ارشد صنعت گاز به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: آقای چگنی، معاون وزیر نفت روزانه وضع گازرسانی، برنامه‌ها و اقدام‌ها برای تأمین و پایداری گاز به مشترکان تربت جام را پیگیری می‌کرد.

وی با بیان اینکه این پروژه نیز با گرفتن همه مجوزها آغاز شد، اعلام کرد که قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا مسئول اجرای آن است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی با قدردانی از حمایت‌های وزیر نفت و سفر او به منطقه و صدور دستورات فوری و پیگیری جدی اظهار کرد: تا سال آینده شبکه انتقال گاز به شهرستان‌های شرق خراسان رضوی پایدار می‌شود.

افتخاری همچنین از پرداخت همه حق و حقوق پیمانکاران آن مجموعه با تأکیدات وزیر نفت، رئیس‌جمهوری و استاندار خراسان رضوی خبر داد.

یعقوب‌علی نظری، استاندار خراسان رضوی هم‌ در سخنانی‌ گفت: اجرای همه پروژه‌های وزارت نفت در دستور کار ماست و تا سال آینده و با آغاز فصل سرد در بخش خانگی و صنعتی هیچ مشکلی در استان خراسان رضوی و جنوبی نخواهد بود.

وی خطاب به وزیر نفت بیان کرد: از ما پیگیری، از شما توجه و حمایت و با توجه به ظرفیت اجرایی موجود امیدواریم همه پروژه‌ها به‌زودی به بهره‌برداری برسند، همچنین حمایت لازم را از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خواهیم داشت.

براساس این گزارش، ورود جبهه هوای بسیار سرد در ۲۰ دی‌ماه امسال به کشور سبب کاهش شدید دما تا منفی ۳۰ درجه سانتی‌گراد شد. هم‌زمان با این کاهش دما، کشور ترکمنستان، گاز وارداتی به ایران را قطع کرد و در پی افزایش مصرف گاز در کشور، شبکه خطوط انتقال گاز خراسان رضوی که در انتهای شاخه‌های خطوط هستند با شدت، وسعت و ماندگاری هوای بسیار سرد، پیش از ظهر روز شنبه ۲۴ دی‌ماه پس از چهار روز افت فشار پیاپی، دچار مشکل شد.

جریان گاز بخشی از شهر تربت‌جام (۳۰ درصد مشترکان) در این روز با وجود مدیریت شبکه انتقال گاز و تغییر آرایش شیرهای خطوط انتقال ازسوی مدیریت دیسپچینگ ملی گاز ایران، قطع شد.

هم‌زمان با این اتفاق، جواد اوجی، وزیر نفت و جمعی از مدیران صنعت نفت و گاز کشور روز یکشنبه ۲۵ دی‌ماه برای بررسی میدانی شبکه شمال شرق کشور و راهکارهای جلوگیری از افت فشار گاز و اطمینان از تداوم پایداری کامل شبکه شرق کشور به استان خراسان رضوی و شهر تربت‌جام سفر کردند.

اوجی در جریان این سفر، دستور احداث خط لوله گاز کمکی برای تقویت فشار گاز تربت جام و توابع آن تا سال آینده را صادر کرد.

کد خبر 470175

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *