loader image

قدردانی رئیسی از تلاش‌های وزارت نفت برای مدیریت صحیح گازرسانی

قدردانی رئیسی از تلاش‌های وزارت نفت برای مدیریت صحیح گازرسانی

رئیس‌جمهوری در بازدیدی سرزده از ستاد شرکت ملی گاز ایران از تلاش‌ها و زحمات وزیر نفت و مسئولان این شرکت برای مدیریت صحیح توزیع گاز با توجه به شرایط خاص آب و هوایی پیش‌آمده در کشور قدردانی کرد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی امروز (یکشنبه، ۲۵ دی‌ماه) با حضور از پیش اعلام نشده در محل ساختمان ستاد شرکت ملی گاز ایران، ضمن حضور در مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از نزدیک در جریان وضع توزیع گاز در سراسر کشور و اقدام‌ها برای پایداری این شبکه قرار گرفت.

وی سپس در نشست ویژه کارگروه تأمین پایدار سوخت زمستانی شرکت و از تلاش‌ها و زحمات وزیر نفت و مسئولان شرکت ملی گاز که با توجه به شرایط خاص آب و هوایی پیش آمده در کشور برای مدیریت صحیح توزیع گاز تلاش زیادی کرده‌اند، قدردانی کرد.

رئیس‌جمهوری وجه مکمل تلاش‌های مسئولان اداره گاز را مصرف صحیح گاز از سوی مردم اعلام کرد و گفت: اصلاح الگوهای مصرف نیاز به فرهنگ‌سازی دارد که مسئولیت اصلی در این زمینه به‌عهده رسانه ملی، اصحاب رسانه و تریبون‌داران است.

رئیسی با بیان اینکه در وضع خاص آب و هوایی پیش‌آمده با تلاش‌های مسئولان اداره گاز و البته همراهی و همکاری متعهدانه مردم قطعی گسترده گاز نداشتیم و فقط در نقاط محدودی متأسفانه گاز قطع شد، درباره مدیریت اعمال‌شده تصریح کرد: تعطیلی اداره‌ها و سازمان‌ها راهکار مناسبی نیست، اما امروز موضوع اهم رساندن سوخت به منازل مردم است و بعد به واحدهای تجاری و اداری.

وی با تأکید بر ضرورت مدیریت جدی مصرف و مواجهه با مشترکان پرمصرف در بخش خانگی، تجاری و اداری به‌ نحو مقتضی افزود: در موضوع مشترکان پرمصرف نظارت بر مصرف سازمان‌های دولتی اولویت بیشتری دارد.

رئیس‌جمهوری حضور و اقدام به‌موقع در کنار پیش‌بینی صحیح و اتخاذ سیاست‌های پیشگیرانه را از دیگر الزام‌های مدیریت صحیح دانست و اظهار کرد: موضوع ذخیره‌سازی گاز و نفت از مسائل بسیار مهم به‌ویژه برای شرایط بحرانی و غیرقابل پیش‌بینی است که متأسفانه در مقطعی مورد بی‌توجهی قرار گرفته و شرکت ذخیره‌سازی گاز منحل شده است. وزارت نفت پس از پایان شرایط ویژه کنونی باید این موضوع را مورد توجه جدی قرار دهد.

کد خبر 467396

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *