loader image

مؤلفه‌های متعدد بهینه‌سازی برای مدیریت مصرف گاز در دستور کار قرار دارد

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی توجه به فرهنگ‌سازی به منظور بهینه‌سازی مصرف گاز را مهم خواند و اظهار کرد: بحث فرهنگ‌سازی در مصرف بهینه با تکیه بر مفاهیم ارزشی و دینی قابل جهت‌دهی است، منتهی نحوه این فرهنگ‌سازی در مجامع و گروه‌های مختلف تفاوت دارد. برای مثال، با دیدگاه مخاطب‌شناسی، فرهنگ‌سازی مصرف بهینه در مدارس به یک نحو و در اداره‌ها و صنایع و بخش خانگی به شکلی دیگر انجام می‌شود.

وی با اشاره به توجه به ظرفیت‌های فناورانه و هوشمندسازی مدیریت مصرف افزود: اقدام بعدی که برای بهینه‌سازی مصرف بسیار مهم و مفید است و در شرکت ملی گاز ایران به آن توجه شده، ایجاد توان اعمال حاکمیت بر مصرف از سوی شرکت با نصب کنتورهای هوشمند است. در واقع ما دنبال آن هستیم که با نصب کنتورهای هوشمند، ضمن افزایش دقت و سرعت کار، مصرف را نیز به‌صورت هدفمند پایش، کنترل و مدیریت کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران توجه به مقوله پاداش بهره‌وری هدفمند را دیگر مؤلفه مؤثر در فرآیند بهینه‌سازی مصرف گاز دانست و تصریح کرد: به هر حال بین مصرف‌کننده‌ای که زمینه مصرف بهتر را با بهره‌وری تجهیزات فراهم کرده با مصرف‌کننده‌ای که اقدامی در این زمینه نداشته، باید تفاوت قائل شد. در این زمینه، توجه به خلاقیت و نوآوری‌ها بسیار مهم است.

چگنی با تأکید بر ضرورت تقویت ارتباطات بین سازمان‌ها و مسئولان استانی و شهرها به‌منظور ایجاد انسجام در زمینه فرهنگ‌سازی اظهار کرد: بعضاً پیشنهادهای نوآورانه و خلاقانه‌ای در رابطه با موضوع بهینه‌سازی از سوی همکاران در بخش‌های مختلف نیز مطرح می‌شود که به آنها نیز باید توجه شود.

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *