loader image

مذاکرات ایران و بلاروس برای صدور تجهیزات نفتی

مذاکرات ایران و بلاروس برای صدور تجهیزات نفتی

مدیر پشتیبانی ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران از مذاکرات با هیئتی از بلاروس خبر داد و گفت: مذاکرات برای صدور مواد، تجهیزات و دانش فنی به این کشور ادامه دارد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، برزو قنبری با اشاره به مذاکره و همکاری با کشور بلاروس در حوزه نفت، گاز و انرژی اظهار کرد: نشست مدیریت پشتیبانی ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران با حضور مهدیا مطهری، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، اسماعیل کفایتی، مدیر پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت، نمایندگان انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و انجمن سازندگان ایران با هیئت بلاروس در حوزه ساخت تجهیزات صنعت نفت و نحوه صدور خدمات فنی و انتقال دانش برگزار شد.

وی افزود: خوشبختانه سازندگان داخلی در حوزه ساخت و تأمین اقلامی که مورد نیاز بلاروس است ظرفیت بسیار مناسبی دارند، از این رو به‌راحتی می‌توانیم پاسخگوی نیاز آنها باشیم.

مدیر پشتیبانی ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران توضیح داد: پس از انجام مذاکرات و ارائه شرح توانمندی‌های سازندگان داخلی و بررسی موارد مطرح‌شده، راهکارهای این همکاری مشترک، مدون و نمایندگانی از دو کشور به‌منظور سرعت‌بخشی به انجام امور مشخص می‌شوند.

به گفته قنبری، با توجه به اینکه سازندگان ایرانی در حوزه ساخت مورد نیاز شرکت‌های بلاروسی، دانش فنی و فناوری بالایی دارند، همچنین با توجه به کمتر بودن نرخ هزینه‌های تمام‌شده ساخت کالا در ایران، ادامه این همکاری بسیار روشن است.

وی ضمن اظهار امیدواری نسبت به همکاری مشترک ایران و بلاروس گفت: ایران می‌تواند ظرفیت و منبع خوبی برای رفع نیازهای صنایع نفت و گاز و انرژی این کشور در شرایط کنونی باشد.

کد خبر 462972

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *