loader image

مصرف گاز کشور به حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب در روز رسید

مصرف گاز کشور به حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب در روز رسید

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به شرایط جوی حاکم بر کشور که به افزایش شدید مصرف گاز منجر شده است، گفت: مجموع مصرف گاز امروز (پنجشنبه، ۲۲ دی‌ماه) در بخش‌های تجاری و خانگی به حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است که نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۱۵۰ میلیون مترمکعبی را شاهد هستیم.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی اظهار کرد: با ورود سامانه هوای سرد به کشور شاهد افت دما و سرمای فراگیر در بیشتر نقاط هستیم، به‌طوری که در استان‌های شمال غربی و شرقی دمای هوا تا منفی ۲۸ درجه سانتی‌گراد رسیده، این از حیث فراگیری و ماندگاری سرما در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه به تبع کاهش دما افزایش شدید مصرف گاز در بخش‌های خانگی و تجاری را شاهد هستیم، تصریح کرد: امروز حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب در بخش‌های خانگی و تجاری مصرف شده که در مقایسه با دوره مشابه پارسال در این بازه زمانی بیش از ۱۵۰ میلیون مترمکعب افزایش نشان می‌دهد و معادل تولید ۶ فاز پارس جنوبی است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه خوشبختانه شاهد هیچ‌گونه افت فشار و قطعی گاز در کشور نبودیم و همکاران ما در جای جای کشور در آماده‌باش کامل هستند، افزود: با توجه به ماندگاری برودت هوا شرایط سخت‌تر می‌شود و مصرف گاز افزایش می‌یابد، از این رو پیش‌بینی‌ها و تمهیدهای لازم در این باره اندیشیده شده است.

به گفته چگنی، با تلاش شبانه‌روزی کارکنان صنعت گاز، فرآیند گازرسانی در حال انجام است و مردم عزیز هم هیچ دغدغه‌ای برای گرم کردن منازل خود نداشته باشند.

وی با تأکید بر رعایت دستورعمل‌های صادره از سوی شرکت ملی گاز ایران درباره رعایت الگوی مصرف، اظهار کرد: از هم‌وطنان و مشترکان عزیز خواهشمندیم در استفاده از این نعمت الهی مصرف بهینه را مدنظر داشته باشند و شرکت ملی گاز ایران را در رساندن گاز پایدار به اقصی نقاط کشور به‌ویژه روستاهایی که در محاصره برف هستند یاری رسانند.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان با اشاره به پایش دمای اداره‌ها گفت: از ابتدای این طرح تاکنون بیش از ۱۳۱ هزار مورد پایش دمای اداره‌ها انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار مورد اخطار دریافت کرده‎اند و جریان گاز حدود ۲ هزار اداره نیز قطع شده است.

کد خبر 467361

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *