loader image

جرایم سنگین برای صنایع پرمصرف و دارای بازدهی پایین

وزیر نفت خبر از جرایم سنگین برای صنایع پر مصرف داد. جواد اوجی صبح سه‌شنبه، ۱۱ اردیبهشت، در حاشیه آیین امضای تفاهم‌نامه‌های مطالعات طرح‌های توسعه ۱۶ میدان گازی با هلدینگ‌ها، شرکت‌های پتروشیمی و شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی با تأکید بر اینکه درمورد مقدار مصرف صنایع و نیروگاه‌ها در شرایط ناترازی دغدغه تولید داریم، گفت: «این ناترازی به‌دلیل نبود سرمایه‌گذاری و بی‌توجهی به مصرف در تمام بخش‌ها بوده است که امیدواریم امسال این مسئله را به‌طور ویژه درجهت افزایش بهره‌وری پیگیری کنیم. امسال به تمام صنایع و نیروگاه‌ها در زمینه مصرف بهینه تأکید کرده‌ایم؛ هشدارهایی نیز درباره اعمال جریمه به صنایع پرمصرف و دارای بازدهی پایین در تمامی استان‌ها داده شده است.»

جواد اوجی با اشاره به همکاری وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی و راه‌وشهرسازی به‌منظور حمایت لازم برای کاهش مصرف گاز بیان کرد:« به درخواست دولت کارگروه‌هایی متشکل از نمایندگان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ملی گاز ایران در همه استان‌ها تشکیل داده‌ایم که نظارت و بازنگری لازم را درباره سهمیه سوخت این صنایع پرمصرف انجام دهند.»

او در پایان گفت:« در بخش حمل‌ونقل و ساختمان‌ها نیز تذکرات لازم به پرمصرف‌ها داده شده است. قرار نیست هرچه تولید می‌کنیم، مصرف کنیم. مصرف گاز بی‌رویه، نامتعارف و غیربهینه است، ازاین‌رو به‌عنوان یک وظیفه و بنا به درخواست رئیس‌جمهور کمیته‌ها و کارگروه‌هایی را تشکیل دادیم و نظارت لازم را انجام خواهیم داد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *