loader image

پیشگامی وزارت نفت در ایجاد پرتال ویژه در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها

پیشگامی وزارت نفت در ایجاد پرتال ویژه در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها

مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت گفت: در سامانه نان (سایت نظام ایده‌ها و نیازها) وزارت علوم تحقیقات و فناوری، پرتال ویژه وزارت نفت ایجاد شده و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این پرتال توانمندی‌های خود را ثبت و شرکت‌های تابع صنعت نفت نیز از این اطلاعات استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار شانا، محمد چهاردولی صبح امروز (دوشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) در نشست اطلاع‌رسانی کنفرانس مدیریت دانش‌بنیان (پتروتک) در صنعت نفت در جمع خبرنگاران با اشاره به همکاری ویژه وزارت نفت با وزارت علوم تحقیقات و فناوری در زمینه ایجاد پرتال در سامانه نان گفت: با توجه به پیشگامی وزارت نفت در این زمینه وزیر علوم چندی پیش در نامه‌ای از وزیر نفت قدردانی و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه در وزارت نفت در مسیر اجرایی آیین‌نامه تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی تکالیفی همچون فرآیند بازآرایی وظایف، ساختار و مأموریت‌های اجزایی که در زیست‌بوم فناوری و نوآوری وزارت نفت دخیل‌اند، قرار داریم، تصریح کرد: در کنار سیاستگذاری‌ در بخش‌های عرضه و تقاضای حوزه پژوهش و فناوری، تجاری‌سازی در ساختارهای حاکمیتی نیز پیگیری شده است.

مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت با اشاره به برگزاری کنفرانس مدیریت دانش‌بنیان (پتروتک) در صنعت نفت در اواخر آذرماه امسال گفت: در این کنفرانس جایزه ویژه مدیریت صنعت نفت به مدیران برگزیده این صنعت اهدا خواهد شد. همان‌طور که می‌دانید برای عملیاتی شدن دستاوردهای دانش‌بنیان صنعت نفت نیازمند خطرپذیری مدیران هستیم، از این رو این جایزه به مدیرانی تعلق خواهد گرفت که خطرپذیری بیشتری را در زمینه به‌کارگیری فناوری‌های داخلی داشته باشند.

چهاردولی از تدوین و ابلاغ سند جهت‌گیری‌های کلان و سیاست‌های پژوهش و فناوری وزارت نفت خبر داد و گفت: به‌زودی سند توسعه فناوری‌های اولویت‌دار صنعت نفت که هم‌اکنون در حال تدوین است، رونمایی و ابلاغ خواهد شد.

به گزارش شانا، نخستین کنفرانس و نمایشگاه مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت با رویکرد چالش‌ها و فرصت‌ها ۲۲ تا ۲۴ آذرماه امسال در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد.

این رویداد با هدف جهت‌دهی شرکت‌های دانش‌بنیان به سمت نیازهای صنعت نفت، آشنایی با دانش و فناوری روزآمد این حوزه، بررسی فرصت‌ها و چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و بررسی روش‌های تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و… برگزار می‌شود.

مدیریت نوآوری و توسعه محصولات جدید مورد نیاز صنعت نفت، آموزش در حوزه مدیریت فناوری مرتبط با صنعت نفت، چالش‌ها و فرصت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در بورس، شیوه‌های همکاری مناطق آزاد برای شرکت‌های دانش بنیان برای انتقال مهارت به صنعت نفت و… از جمله محورهای نخستین کنفرانس مدیریت فناوری محصولات دانش‌بنیان در صنعت نفت است.

کد خبر 464805

منبع خبر از سایت شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *